Na co zwrócić uwagę kupując legginsy na siłownię?

Październik 22, 2017
By

Odpowiednie spodnie sportowe powinny być jedną z pierwszych inwestycji początkującego sportowca i z pewnością będą częstym elementem koszyka zakupów zawodowca. Jest to obowiązkowy element w garderobie – a z racji tego, że jest często wykorzystywany – bardzo szybko się zużywa. Najpopularniejsze są teraz legginsy na siłownię, bo ich przyległe nogawki niwelują ryzyko wkręcenia się materiału w koło podczas jazdy na rowerze i sprawdzają się idealnie nawet poza siłownią. Dlatego są bardzo często wybierane do codziennego chodzenia. Również dobierane do różnorodnych stylizacji – nie tylko sportowych. Wybierając legginsy sportowe warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Przymierzmy je

Po pierwsze warto je przymierzyć. Zsuwające się legginsy, nieprzyjemny materiał, źle dobrany rozmiar lub szycie w nieodpowiednich miejscach będzie irytować i przeszkadzać podczas uprawiania ulubionego sportu.Skutkiem tego będzie nie do końca wykonany poprawnie trening – skupimy się na otarciach i nieprzyjemnościach a nie na treningu. Dobrze dobrane legginsy luźno opierają się na pośladkach oraz udach a nogawki sięgają kostki.

Materiał powie Ci prawdę

Należy też zwrócić uwagę na tkaninę, z jakiej legginsy na siłownię są wykonane, aby zapewnić skórze właściwą wentylację. Powinniście również delikatnie naciągnąć materiał – jeżeli struktura nie zostaje naruszona (nie prześwituje) to jest wykonana z dobrego materiału. Fajnym rozwiązaniem w niektórych legginsach sportowych jest mała kieszonka z tyłu, do której można włożyć klucze i chusteczki, z którymi zawsze jest problem na treningu. Należy jednak uważać, aby nie była ona stworzona ze zbyt grubego materiału – może niewygodnie ocierać się o nasze pośladki.

Tags